Potada Erkekler Kanada, Kadınlar Arjantin'le Başlayacak

Potada Erkekler Kanada, Kadınlar Arjantin'le Başlayacak
İsviçre’nin Cenevre kentinde dün akşam çekilen kuralar sonunda 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri'nde mücadelede edecek A Milli Erkek ve Kadın Basketbol Takımları'nın rakiplerinden sonra maç programları da belli oldu.A Milli Kadın Basketbol Takımı...

İsviçre’nin Cenevre kentinde dün akşam çekilen kuralar sonunda 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri'nde mücadelede edecek A Milli Erkek ve Kadın Basketbol Takımları'nın rakiplerinden sonra maç programları da belli oldu.

A Milli Kadın Basketbol Takımı 13 - 19 Haziran tarihleri arasında Fransa'nın Nantes şehrindeki mücadelede B Grubu'nda Kamerun ve Arjantin ile 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılmak için eleme maçları oynayacak.

Ay yıldızlı ekibin Rio yolunda oynayacağı maçların tarihleri de belli oldu. Buna göre Türkiye'nin gruptan çıkması durumunda karşılaşacağı rakibin de belli olacağı A ve B gruplarının maçları şöyle:

13 Haziran Pazartesi

A Grubu: Küba - Fransa

B Grubu: Kamerun - Arjantin

14 Haziran Salı

A Grubu: Fransa - Yeni Zelanda

B Grubu: Arjantin - Türkiye

15 Haziran Çarşamba

A Grubu: Yeni Zelanda - Küba

B Grubu: Türkiye - Kamerun

Yarı final

17 Haziran Cuma

A Grubu 1. - B Grubu 2.

B Grubu 1. - A Grubu 2.

Final

18 Haziran Cumartesi

A Grubu 1./B Grubu 2. - B Grubu 1./A Grubu 2.

12 DEV ADAM MANİLA'DA AÇILIŞI KANADA İLE YAPACAK

A Milli Erkek Basketbol Takımı ise 4 - 10 Temmuz tarihleri arasında Filipinler'in Manila şehrinde mücadelede A Grubu'nda Senegal ve Kanada ile 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılmak için eleme maçları oynayacak.

12 Dev Adam'ın Rio yolunda oynayacağı maçların tarihleri de belli oldu. Buna göre Türkiye'nin gruptan çıkması durumunda karşılaşacağı rakibin de belli olacağı A ve B gruplarının maç programları ise şöyle:

Filipinler - Manila

A Grubu: Türkiye, Senegal, Kanada

B Grubu: Fransa, Yeni Zelanda, Filipinler

5 Temmuz Salı

A Grubu:

Türkiye - Kanada

B Grubu:

Fransa - Filipinler

6 Temmuz Çarşamba

A Grubu:

Kanada - Senegal

B Grubu:

Filipinler - Yeni Zelanda

7 Temmuz Perşembe

A Grubu:

Senegal - Türkiye

B Grubu:

Yeni Zelanda - Fransa

9 Temmuz Cuma

A Grubu 1. - B Grubu 2.

B Grubu 1. - A Grubu 2.

10 Temmuz Cumartesi

Final

A Grubu 1./B Grubu 2. - B Grubu 1./A Grubu 2.

KAYNAK: Cihan Haber Ajansı (CHA)

HABERE YORUM KAT

Spor